ipbul2
IP Adresi Bulma

Karşıdakinin IP Adresi Bulma işlemimiz ürettiğimiz bir link ile olacak. Bu linki karşı taraf tıkladığında tıklayan kişinin ip adresi bize mail olarak gelecek. Bu işlemi hacker avı için word, pdf ve jpg dosyalarına hatta bir klasöre yapıp tıklayan kişinin ip adresini gene mail olarak alabiliriz.

Genel de acemi hacker avı için kullanılan bir yöntemdir. Bilgisayardaki bilgilerin çalınması halinde çalan kişinin IP adresini bulmak için yapılır. Örneğin bilgisayarınızdaki bir klasöre (adı ÖZEL ve ya KİŞİSEL olabilir) ve ya bir word belgesine (adı ŞİFRELER, BANKA HESAP BİLGİLERİ olabilir) ve ya bir fotoğrafa birkaç işlem uygulayıp tıklandığında tıklayanın IP adresini ve bilgisayar bilgilerini size mail olarak atmasını sağlayabilirsiniz.

İşlemler

  • https://www.stationx.net/canarytokens/ adresine giriyoruz.
  • Start Creating Tokens’a tıklayıp mail adresimizi ve mailin açıklamasını yazıyoruz. Mail açıklaması size mail geldiğinde o açıklama ile gelecektir.
  • Generate Token’a tıklayarak aşağıda tokenlerimizi üretiyoruz.

Görüdüğünüz gibi bir çok seçenek mevcut.

Örneğin;

-Web bugs kısmında gelen token linki başka bir bilgisayarda tıklandığında size o bilgisayarın bilgilerini mail olarak göndermesini sağlar. Eğer bir fotoğraf seçip yüklersek üretilen link bizim o fotoğrafımızı açar, açıldığı anda da IP adresini mail olarak atar. Sosyal mühendislik kullanarak IP öğrenmek istediğiniz kişi üzerinde çok kolay kullanabilirsiniz.

-WORD, PDF seçeneklerinden boş bir belge inidirip içini istediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Bu belgeler açıldığında açılan bilgisayarın bilgileri mail olarak gelecektir.

-REMOTE IMG seçeneğinden bir fotoğraf yükleyip tekrar indirdiğiniz taktirde o fotoğraf açıldığında aynı işlem gerçekleşecektir.

-Uzmanlar için SQL, SMTP, DLL, DNS vb seçenekler de mevcuttur.

ipbul
Gelen Mailden Bir Görüntü

Görselde gelen bir mail görüntüsü mevcut. Tokenlardan birinin tetiklendiğini söyleyip gönderdiği bilgilerde; zamanını, açıklayamaya yazdığımız yazımızı, tetikleyenin IP adresini, ve bilgisayar bilgilerini görebilirsiniz.

*Tamamen zararsız ve IP adresi bulma içindir. 10minutemail sistemleri ile de çalışır.

 

CEVAP VER

Yorum yazın
Lütfen adınızı buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.